YENİ YASAKLAR BAŞLADI

İstanbul’da Haziran sonuna kadar toplu gösteri, karșılama ve uğurlama kısıtlandı. 

39 İLÇEDE HER GÜN EȘ ZAMANLI DENETİM

İstanbul’da ‘Yeni Normal’e uygun olarak faaliyetlerini yürütmesi gereken ișletmelerle ilgili zaman zaman istenmeyen görüntülerin olușmasını engellemek ve bu tür olumsuzlukların yerine, kurallara riayetin genel anlayıș olması için hafta boyunca İstanbul’un 39 ilçesinde her gün eș zamanlı olarak denetimler gerçekleștirilecek.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, saat 24.00’te kapanması gereken lokanta, kafe, kıraathane gibi ișletmelerin bazılarının kapanıș saatine uymadığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı yönündeki ihbarlar nedeniyle İstanbul Valiliği’ne il genelinde İstanbul Valiliğine, 00.00’da kapanması gereken lokanta, kafe, kıraathane gibi ișletmelerin bazılarının kapanıș saatine uymadığı ve sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği yönündeki șikâyetler nedeni ile 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın talimatı ile İstanbul genelinde “sosyal mesafeye uyum, maske kullanımı, hijyen ve kapanıș saatleri uyum” konuları denetlenecek.

Ayrıca, açık olmaması gereken ișletmelerin faaliyet gösterip göstermediği de kontrol edilecek. Kurallara riayet etmeyenler hakkında cezai ișlem uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir